A-sinfoniaorkesteri

Turun konservatoriossa ja musiikkiopistossa sekä Puolalanmäen musiikkilukiossa aloittaa yhteinen uusi, periodiluonteisesti toimiva A-sinfoniaorkesteri.

Tietoa soittajille:

Konsertin nimi:
Hetki ennen marraskuuta

Ohjelma

J. Sibelius: Nocturne (Kuningas Kristian II-sarja)
F. Schubert: Keskeneräinen sinfonia h-molli D 759, I-osa
M. Ravel: Pavane kuolleelle prinsessalle
L. Bernstein (sov. J. Mason): West Side Story -selection

Aikataulu

su 19.9. klo 15–18 lukuharjoitus, tutti. Paikka: Luokka S9, Torninkatu 4, 20100 Turku
ma 20.9. klo 19.30–21 vasket, Mestarinkadun konserttisali
to 23.9. klo 15–17 alttoviulujen stemmikset kamarimusiikkiluokassa A224
to 23.9. klo 15–17 jouset, Puolalanmäki
ma 27.9. klo 17–19 tutti Crichton-sali
to 30.9. klo 15–17 jouset, Puolalanmäki
to 30.9. klo 15–17 alttoviulujen stemmikset kamarimusiikkiluokassa A224
ma 4.10. klo 17–19 tutti Crichton-sali
ke 6.10. klo 15–17 tutti Mestarinkadun konserttisali
ma 18.10. klo 17–19 tutti Sigyn-sali
ti 19.10. klo 17–19 tutti Sigyn-sali
ke 20.10. konsertti klo 19 + kenraali klo 17 Sigyn-sali

Kappalekohtainen harjoitusaikataulu su 19.9. klo 15–18, tutti, Puolalanmäki S9

klo 15–15.40 Bernstein
klo 15.40–16.20 Sibelius
klo 16.40–17.25 Schubert
klo 17.30–18 Ravel

to 23.9. klo 15–17, stemmiksiä, Puolalanmäki

Jouset

ma 27.9. 17–19, tutti, Crichton-sali
klo 17–17.30 Bernstein
klo 17.30–18.00 Sibelius
klo 18.10–18.40 Schubert
klo 18.40–19 Ravel

to 30.9. klo 15–17, stemmiksiä, Puolalanmäki
Jouset

to 30.9. klo 15–17
alttoviulujen stemmikset kamarimusiikkiluokassa A224

ma 4.10. 17–19 tutti, Crichton-sali
klo 17–17.30 Bernstein
klo 17.30–18.00 Sibelius
klo 18.10–18.40 Schubert
klo 18.40–19 Ravel

ke 6.10. klo 15–17 tutti, Mestarinkadun konserttisali
klo 15–15.30 Bernstein
klo 15.30–16.00 Sibelius
klo 16.10–16.40 Schubert
klo 16.40–17 Ravel

ma 18.10. klo 17–19, tutti, Sigyn-sali

klo 17–17.30 Bernstein
klo 17.30–18.00 Sibelius
klo 18.10–18.40 Schubert
klo 18.40–19 Ravel

ti 19.10. klo 17-19, tutti, Sigyn-sali
klo 17–17.30 Bernstein
klo 17.30–18.00 Sibelius
klo 18.10–18.40 Schubert
klo 18.40–19 Ravel

ke 20.10. kenraali klo 17, konsertti klo 19, Sigyn-sali